W co warto wyposażyć klatkę dla chomika?

Klatka dla chomika powinna zostać tak wyposażona, aby zapewniała mu wszystkie podstawowe elementy, służące dobremu, zdrowemu życiu. To, że będą tam miseczki na wodę i jedzenie wydaje się oczywiste. Jednak co oprócz nich powinni wylądować w środku? Przedstawiamy!

Kuwetka

Klatka dla chomika z kuwetą to znacznie bardziej czysta klatka niż ta, w której zabrakło tego ważnego elementu. Chomiki mogą załatwiać potrzeby fizjologiczne w jedno miejsce, po prostu w wyściółkę, ale znacznie lepszym pomysłem jest kupno specjalnej toalety dla zwierzątka. Będzie ona łatwiejsza do utrzymania w czystości, zapewni pupilowi większy poziom higieny i sprawi, że cała klatka będzie po prostu prezentowała się lepiej.

Domek

Każde zwierzątko pragnie czasem odpocząć od towarzystwa ludzi. Może być zmęczone zabawą, zniechęcone do dalszych interakcji, a czasem po prostu wystraszone. Może też nie chcieć spotykać innych czworonożnych członków rodziny, jak psy i koty, albo ludzkich gości. Wówczas powinno mieć możliwość skrycia się w swoim bezpiecznym azylu – i właśnie dlatego każdy właściciel chomika powinien zapewnić mu wygodny domek. To właśnie w nim chomik odpocznie i uspokoi się po stresujących dla niego sytuacjach.

Kołowrotek

Ostatnim bardzo ważnym elementem wyposażenia klatki dla chomika jest kołowrotek, który zachęci zwierzątko do aktywności fizycznej. Chomiki lubią biegać i bawić się w tym miejscu, co pozwala im spożytkować energię i zapewnia rozwój fizyczny, a także podtrzymuje zdrowie. Jeśli więc zastanawiasz się, czy warto – odpowiedź z pewnością brzmi tak!