Specjalistyczne kosmetyki do włosów

Właściwa pielęgnacja włosów powinna opierać się o ich oczyszczanie i odżywianie. Dzięki takiemu dwufazowemu działaniu możliwe jest ich utrzymanie w jak najlepszym stanie nawet przy stosowaniu różnorodnych stylizacji i zabiegów, mających na celu uzyskanie optymalnej fryzury. Jak zatem odżywić włosy?

Odżywki emolientowe

Pomimo że słowo “odżywka” kojarzy się nam w pierwszej chwili z dostarczaniem składników odżywczych, rolą tego kosmetyku jest w równej mierze zapobieganie przesuszaniu włosów. Dlatego też odżywka powinna mieć w swoim składzie emolienty – składniki służące do zabezpieczenia włosów cienką warstwą ochronną, tóra działa jak tarcza przeciw przesuszaniu.

Odżywki emolientowe są w szczególności bogate właśnie w te składniki i są dedykowane wszystkim osobom, których włosy są najbardziej narażone na działanie czynników przesuszających. Należą do nich m.in. chlorowana i słona woda, silne słońce, bardzo wysokie temperatury powietrza z suszarki czy prostownicy, ale też zabiegi koloryzujące i inne. Odżywki tego typu najlepiej chronią przed negatywnym wpływem wymienionych czynników.

Serum odżywcze do końcówek

Kolejnym ważnym typem odżywki jest odżywcze serum do końcówek, dedykowane paniom, które borykają się z problemem ich rozdwajania czy szybkiego niszczenia. Serum pomaga je nawilżyć i zmiękczyć, a dodając im elastyczności, poprawia ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie odbudowuje je za pomocą składników odżywczych.

Chcesz poznać je bliżej albo dowiedzieć się więcej o innych, specjalistycznych preparatach do pielęgnacji włosów i skóry głowy? Zapraszamy cię na stronę https://drogeriapigment.pl/362_hairy-tale-cosmetics, gdzie poznasz je wszystkie.