Płytki lastryko – do jakiego pomieszczenia będą pasować najlepiej?

Płytki lastryko były używane już od dawna, ale dopiero w XIX wieku zostały wykorzystane jako materiał podłogowy. Terrazzo to materiał kompozytowy wykonany z kruszonego marmuru i wapienia, które są mieszane z cementem i wodą. Mieszanina ta jest następnie wlewana do form i pozostawiana do zastygnięcia przed wypolerowaniem.

Płytki lastryko to świetny sposób na dodanie stylowego akcentu do wystroju wnętrza. Są trwałe, wodoodporne i dostępne w wielu kolorach i wykończeniach. Ale gdzie powinieneś je zamontować? Oto nasz przewodnik po najlepszych pomieszczeniach dla płytek lastryko!

W jakim pomieszczeniu zamontować płytki lastryko?

Łazienka – płytki lastryko są szczególnie popularne w łazienkach, ponieważ są trwałe i łatwe do czyszczenia. Można je układać na podłogach lub ścianach, ale często stanowią też świetne backsplashe.

Kuchnia – lastryko płytki stanowią świetne backsplashe kuchenne, ponieważ są łatwe do czyszczenia oraz trwałe. Dzięki temu, że dostępne są w różnych kolorach, będą świetnie wpisywać się w styl każdej kuchni. Ponadto lastryko jest bezpiecznym wyborem dla osób posiadających dzieci, ponieważ łatwo jest je wyczyścić. Dzięki temu nie straszne będą wam wszelkie plamy powstające podczas gotowania, jedzenia czy zabawy dzieci.

Salon – lastryko jest atrakcyjną opcją dla salonów, ponieważ wygląda świetnie z niemal każdym rodzajem meblami – od tradycyjnych drewnianych elementów po nowoczesne metalowe ramy. Płytki te mogą być również stosowane w innych miejscach w domu, w tym w sypialniach i biurach.