Piłka nożna – co warto o niej wiedzieć?

Piłka nożna jest jednym z najchętniej oglądanych sportów na Ziemi, a gra w nią ponad 250 milionów ludzi. W związku z tym zakłady piłkarskie stały się bardzo popularne wśród wielu osób. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które lubią obstawiać mecze, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach dotyczących piłki nożnej:

 

-Gole zdobyte w meczu nie muszą być koniecznie autorstwa jednego zawodnika – może on podać piłkę innym zawodnikom i oni mogą zdobyć bramkę.

 

-Na każdym boisku zobaczysz trzy linie i dwa zestawy liczb. Linie są nazywane liniami bocznymi, a numery są nazywane liniami dotykowymi. Zaznaczają one granice, gdzie gracze mogą stać, gdy nie są w posiadaniu piłki. Ponadto na boisku znajdują się dwa oznaczenia, które wyglądają jak trójkąty – wskazują one pole bramkowe.

 

-Gra toczy się pomiędzy dwoma drużynami – drużyną gospodarzy i gości.

 

-Przed rozpoczęciem meczu każda drużyna wybiera 11 zawodników, którzy będą dla niej grać tego dnia.

 

-Drużyna, która wygra otrzymuje 3 punkty, a jeśli jest remis pomiędzy dwoma drużynami, obie otrzymują po jednym punkcie.

 

-Drużyna z większą ilością punktów na koniec sezonu awansuje do wyższej dywizji, a jeśli jest remis, drużyny będą grać ze sobą ponownie, aż do rozstrzygnięcia.

Więcej na temat piłki nożnej znajdziesz na stronie https://desporto.pl/ .