Najlepsze triki na makijaż oka

Jednym z najprostszych sposobów, aby wyglądać świetnie jest z odrobiną wysiłku w swoim makijażu oczu. Istnieje wiele wspaniałych sztuczek, które mogą pomóc Ci się tam dostać, a odrobina praktyki przechodzi długą drogę.

 

Po pierwsze, upewnij się, że twoje powieki i skóra wokół oczu są czyste i wolne od nadmiaru oleju. Nie chcesz przecież, aby to, co na nie nakładasz, zsunęło się z nich natychmiast! Używanie bezolejowego produktu do oczyszczania pomoże utrzymać skórę miłą i gładką.

 

Po drugie, pomyśl o cieniach, rozświetleniach i konturach. Twoje oczy powinny mieć jakiś wymiar, więc nie decyduj się tylko na jeden kolor! Jeśli po raz pierwszy wypróbowujesz nowe kolory, zacznij od linii załamania powieki – tam trudniej o pomyłkę niż na powiece. Przyjrzyj się zdjęciom oczu, które uważasz za piękne lub interesujące; dadzą Ci one kilka świetnych pomysłów na rozmieszczenie kolorów.

 

Po trzecie, użyj podkładu pod cień lub liner. Pomoże to w utrzymaniu się makijażu na dłużej (a jeśli masz skłonność do przetłuszczania się powiek, tak jak ja, może to pomóc w zapobieganiu niektórym z nich). Nie bój się poprosić o radę kogoś, kto zna się na rzeczy – warto rozmawiać z makijażystami!

Więcej o makijażu znajdziesz na stronie https://polishly.pl/ .