Kiedy warto robić peeling dłoni?

Często zdarza się, że chcesz mieć pewność, że Twoje ręce są czyste – czy to pomagając przyjacielowi lub członkowi rodziny w problemie medycznym, czy też będąc w sytuacji zawodowej, w której czystość i higiena są ważne. W takich przypadkach dobrym pomysłem jest wykonanie peelingu dłoni.

 

Istnieją dwa popularne rodzaje peelingów do rąk – jeden z nich wykorzystuje miękkie włosie, które delikatnie usuwa brud z rąk i jest idealny, gdy nie masz zbyt wiele czasu lub gdy chcesz być delikatny dla swojej skóry. Drugi rodzaj peelingu wykorzystuje powierzchnię ścierną, taką jak pumeks, do usuwania stwardniałej skóry, np. modzeli. Ten sposób jest lepszy, jeśli masz więcej czasu i jeśli pracujesz z olejkami lub chemikaliami, które pozostawiają na dłoniach pozostałości wymagające usunięcia.

 

Używając najpierw wody z mydłem, a następnie dobrze szorując dłonie, możesz pozbyć się zarazków i brudu z rąk, aby nie rozprzestrzeniały się one na wszystko, co będzie dalej – niezależnie od tego, czy jest to operacja, przygotowywanie jedzenia, czy po prostu podanie komuś ręki. Więcej na temat pielęgnacji znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/ .