Jak wykonać odpowiedni masaż twarzy?

Prawidłowy masaż twarzy jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania lub zmniejszania widoczności zmarszczek. Masaż twarzy wykonuje się co najmniej raz w tygodniu, zwykle przed snem. Wykonanie masażu powinno trwać około dziesięciu do piętnastu minut i należy do niego użyć dwóch palców.

 

Skóra na twarzy jest cienka i delikatna, a naczynia krwionośne znajdują się blisko jej powierzchni. Oznacza to, że masowanie twarzy ma bezpośredni wpływ na pobudzenie krążenia i poprawę napięcia skóry. Masaż powinien być wykonywany ruchami w górę i w dół, ponieważ pobudza to krążenie w obu kierunkach. Chociaż istnieją setki technik, co następuje są pewne podstawowe wytyczne, które można wykorzystać w swoim domu jako przybliżony przewodnik, aby rozpocząć:

 

  1. Przed dotknięciem twarzy dokładnie umyj ręce mydłem i ciepłą wodą.

 

  1. Usiądź w wygodnej pozycji, upewniając się jednocześnie, że oświetlenie jest wystarczająco dobre, abyś mógł widzieć wyraźnie.

 

  1. Zbierz ręcznik, abyś miał czym wytrzeć nadmiar oleju lub balsamu pozostawionego na twarzy po zakończonej sesji masażu. Wskazane jest również, aby nosić koszulkę lub szlafrok podczas wykonywania tego kroku, tak aby łatwiej było go usunąć, jeśli kiedykolwiek staniesz się zbyt gorący lub niewygodny podczas masażu.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://slowerful.pl/,