Czy aktualne trendy wystroju wnętrz uwzględniają firany?

Czy aktualne trendy wystroju wnętrz uwzględniają firany? Dlaczego by nie miały? Firany, to wciąż dodatek bardziej niż atrakcyjny!

Z duchem czasu za pan brat

Choć wydawać by się mogło, że nadszarpnięte zostały duchem czasu, ich wzorzyste i precyzyjne wykonanie, przyciąga oko i kusi kolejnych miłośników dekorowania czterech ścian. Pozostaje więc powiedzieć wprost – firany wciąż są modne!

Tak naprawdę, obecnie są tak samo popularne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że ludzie chcą czuć się w swoich domach jak najbardziej komfortowo. Kluczową cechą obecnych trendów w aranżacji wnętrz jest poczucie komfortu, które uzyskuje się poprzez łączenie różnych stylów w jednej przestrzeni.

Prababcie i babcie miały racje 

Już od najmłodszych lat widywaliśmy firany w babcinych domach, stąd też wywodzi się stereotyp, jakby miałby być one reliktem zeszłej epoki. Nasze kochane babcie widziały w nich to coś, czego my wówczas zauważyć nie mogliśmy – jakość i praktyczność.

 

Nawet małe, wzorzyste firanki potrafią ofiarować cień w upalne i słoneczne dni. Wnętrze wówczas wypełnia cień wzorzysty, nadający niecodziennego charakteru wnętrzu i pozwala się zrelaksować. Gołe okno jest beznamiętne, kojarzy się z instytucjami, w których musimy przebywać z przymusu realizowania obowiązków itp. Choć może się to wydawać niczym szczególnym, nawet taka mała firanka ma w sobie więcej charakteru, niż nam się wydaje.